07.01.777. By Super User

راهنمای گام به گام درب کرکره Featured

Rate this item
(1 Vote)

کرکره هایی که در ساختمان میتوانید استفاده کنید:
1-کرکره برقی(رول آپ)
2-زیر سقفی (سکشنال)
درب کرکره اتوماتیک: 
کاربرد های اصلی درب های کرکره:1-پارکینگی 2- فروشگاهی 3-حفاظ پنجره ای 4-صنعتی
برای انتخاب کرکره اتوماتیک ابتدا موتور وسپس تیغه مناسب را انتخاب نمایید.
2 نوع موتور برای کرکره های اتوماتیک وجود دارد: 1-موتور های تیوبلار 2-موتور های ساید
برای انتخاب درست موتور چندین عامل موثر است:
عامل اول: فضا، موتور های تیوبلار فضای کمتری نسبت به موتور های ساید اشغال میکنند.موتور تیوبلار مناسب ابعاد کوچکتر از 12 متر مربع می باشد.
عامل دوم:تردد،موتور های ساید نسبت به موتور های تیوبلار تردد بیشتری را میتوانند پشتیبانی کنند پس اگر درب کرکره شما درب اتوماتیک پارکینگی باشد که تردد بالای دارد باید از موتور ساید استفاده کنید
عامل سوم:وزن،برای کرکره های سنگین وزن (بستگی به اتخاب تیغه دارد در ادامه توضیح داده می شود)باید از موتور ساید استفاده شود و برای کرکره های سبک وزن میتوان از هر دو موتور استفاده کرد
به طور کلی موتور های ساید صنعتی تا وزن 1000 کیلوگرم را پشتیبانی می کنند و موتور های تیوبلار صنعتی تا وزن 350 کیلوگرم را، نمونه های معمولی موتور تیوبلار حداکثر 140 کیلوگرم را پشتیبانی می کنند.
عامل چهارم:برق اضطراری،موتور ها در دو نوع یو پی اس دار و بدون یو پی اس به بازار ارائه میشوند. قیمت موتور های با برق اضطراری گران تر است اما توصیه می شود موتور های با برق اضطراری تهیه نمایید.
عامل پنجم:اگر موتور ساید آسیب ببیند میتوان آن را جداگانه تعمیر کرد ولی اگر موتور تیوبلار آسیب ببیند باید کل کرکره برقی باز شود.
عامل ششم:موتور ساید دارای سیستم قفل ایمنی می باشد، که در صورت خرابی و خلاص شدن گیربکس از سقوط کرکره جلوگیری میکند.اما موتور های تیوبلار این ویژگی را ندارند.
عامل هفتم:قیمت،موتور های ساید دارای چند ویژگی مهم است که موتور های تیوبلار فاقد آن می باشند پس قیمت موتور های ساید بالاتر است.
کارخانه های متعددی موتور های تیوبلار تولید میکنند از جمله برند های اروپایی فک و زومر اما به دلیل قیمت بسیار بالای آنها در ایران موتور های چینی بارازانته ،لیفت توربو و یونیورسیال رایج می باشدتقریبا کل سهم موتور برقی کشور از آن موتور های چینی است.
موتور های ساید نیز وضعیت مشابه موتور های تیوبلار دارد.برند های معتبر اروپایی مثل الرو و بی اف تی موتور های ساید با کیفیتی دارند اما به دلیل قیمت بالای آنها نسبت به موتور های چینی (7 تا 10 برابر) از موتور های بارازانته،لیفت توربو و اسمارت ساخت چین استفاده می شود.
برای انتخاب تیغه مناسب باید به نوع وجنس تیغه،به ابعاد درب و وزن کلی تیغه و توان موتور انتخابی توجه نمود. علاوه بر این نکات فنی بایستی نسبت به نوع نیازتان و عرف و کارکرد نمای محل تان یکی از این نوع تیغه هارا انتخاب نمایید.
1-تیغه گالوانیزه:از خم خوردن ورق در دستگاه نورد ساخته میشود،تیغه گالوانیزه ارزانترین تیغه کرکره برقی می باشد و طبیعتا از کیفیت بالایی برخوردار نیست.اگر قیمت پایین مد نظرتان هست میتوانید از این نوع تیغه استفاده کنید ولی باتنوع زیاد تیغه های آلومینیومی استفاده از تیغه های آلومینیومی انتخاب بهتری است.
2-تیغه آلومینیومی:از پلیت آلومینیوم ساخته میشود.این تیغه در فروشگاه ها ،درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار میگیرد. وزن تیغه آلومینیومی در هر متر مربع بسته به کیفیت تیغه هرمتر مربع بین 4 تا 8 کیلو گرم می باشد.
تیغه آلومینیومی به 4 صورت در بازار رایج است:1- ساده،که در برخی فروشگاه ها و سوله ها دیده می شود.2-طرح چوب وسنگ،یک لایه رنگ به عنوان زمینه زده میشود روی تیغه و سپس برچسب هایی با طرح چوب روی تیغه می چسبانند.مناسب برای مکان هایی که نمای آنها به نمای چوب نزدیک است.
3-پانچ شده، از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره ساخته می شود. این تیغه ها به صورت ترکیبی با تیغه های معمولی آلومینیومی جهت زیبایی وهمچنین نفوذ نور به داخل محیط نصب می شود
4-غضروف دار،ما بین دو تیغه آلومینیوم یک تیغه واصل قرار میگیرد. این نوع کرکره ها هنگام باز وبسته شدن صدای کمی دارند.این تیغه ها دارای وزن بالایی هستند و توصیه میشود با موتور ساید نصب شوند.

3- تیغه رول گیتر:از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند وبا مفتول فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است. مناسب برای طلا فروشی ها،اماکن تجاری و اماکن با حساسیت بالا می باشد توصیه می شود به خاطر سنگینی تیغه ها با موتور ساید نصب شود. 
4-تیغه شفاف:از مقاوم ترین پلی کربنات ساخته میشود.این تیغه زیبایی و امنیت را با هم دارا می باشد.مناسب برای بانک ها وصرافی ها است به دلیل اینکه ضد آتش سوزی نیز می باشد.
توصیه می شود این تیغه همراه با موتور ساید مورد استفاده قرار گیرد.

درب سکشنال(زیر سقفی):
اگر کرکره برقی خود را انتخاب کردید راه دیگری جلوی شما قرار دارد می توانید از نوع دیگر کرکره یعنی درب های سکشنال نیز استفاده کنید.
درب سکشنال در حالت بسته به شکل عمودی است و در حالت باز موازی سقف قرار می گیرد درب سکشنال از تعدادی پنل تشکیل شده است که توسط لوله های فلزی به یکدیگر متصل می شوند. پس میتوان در انتخاب پنل مورد نظر حق انتخاب خیلی گسترده ای داشت.
این نوع درب امکان هماهنگی خیلی بالایی را با نمای ساختمان فراهم می کند،همچنین می توان هر کدام از پنل های آسیب دیده راجداگانه تعمیر کرد.یکی از اصلی ترین کاربرد های درب سکشنال استفاده آن به عنوان درب پارکینگ می باشد. درب پارکینگ سکشنال این امکان را دارد که قسمتی از درب را تبدیل به درب نفر رو کنید.
برای انخاب درب سکشنال باید موتور و پنل مناسب انتخاب کنید.

Read 979 times Last modified on دوشنبه, 27 خرداد 1398 12:47

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.