×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 427
01.11.1395. By

نقش درب شیشه ای در کاهش مصرف انرژی Featured

Rate this item
(0 votes)

مصرف سالانه میلیون ها بشکه نفت خام در کشور برای گرمایش منازل است که این آمار تکان دهنده صرفه جویی هر چه بیشتر را به ما یاداوری می کند. محاسبه عدد ریالی این مصرف شاید شما را متقاعد می کند که به فکر صرفه جویی انرژی باشید یکی از راه هایی که میتوان این مصرف انرژی را کاهش داد استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد که در نگاه اول یک کالای لوکس محسوب می شود و به نظر می آید که قیمت آن بالا است اما صرفه جویی که این درب ها باعث آن می شوند خیلی مقرون به صرفه هم برای فرد و هم برای کشور می باشد.

همانطور که میدانید دمای داخل ساختمان و بیرون ساختمان در زمستان متفاوت است علاوه بر این فشار هوا نیز متفاوت است که این اختلاف فشار هوا باعث اتلاف انرژی است.

در حالت عادی وقتی درب باز باشد هوای داخل ساختمان که گرم تر است تحت تاثیر هوای سرد بیرون قرار میگیرد و برای جبران این اتفاق مصرف انرژی را بالا می برند تا دوباره داخل ساختمان گرم تر شود و هرچه این تعداد دفعات باز وبسته شدن درب بیشتر باشد انرژی بیشتری مصرف می شود اما در درب های اتو ماتیک شیشه ای به دلیل زمان مند بودن درب ها و ویژگی های ضد اتلاف انرژی آن باعث جلوگیری از اختلاف فشار هوا می شود.

Read 954 times Last modified on دوشنبه, 27 خرداد 1398 13:12

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.